Do bycia politykiem potrzebna jest odwaga. Serenda i Szarwas – też na S, a jednak…

This entry was posted by piątek, 14 Luty, 2014
Przeczytaj resztę wpisu

Pierwszy komentarz do wczorajszej sesji: Kilkanaście minut przed 00:00 zakończyła się sesja w powiecie.

Wartością każdego polityka jest odwaga. Bez niej sukcesów w polityce się nie osiągnie. Bez odwagi trudno jest również prowadzić aktywną działalność polityczną na rzecz mieszkańców (grupy społecznej), których się reprezentuje (bo przecież zawsze są jakieś przeszkody, zawsze komuś można zaszkodzić, komuś się narazić, z kimś skonfliktować – coś na ten temat wiem…). Wczorajsze zachowanie na powiatowej sesji radnego klubu PiS Andrzeja Szarwasa uświadomiło mi, że z tym Panem dzieli mnie odległość wyrażona nie w kilometrach, czy milach, ale latach  świetlnych.

A zaczęło się od tego, że radny – nie powiem – dość rzeczowo (choć nieśmiało i cicho) powiedział, że popiera pomysł „strategii zdrowotnej” dla powiatu kutnowskiego zgłoszony przez… opozycję. Po czym Konrad Kłopotowski, szef klubu do którego Szarwas należy i jednocześnie koalicjant Starosty zawnioskował o przerwę. I obaj panowie, choć nie tylko oni, opuścili salę. Część zebranych na obradach sesji głośno naśmiewała się (jeszcze podczas obecności Szarwasa na sali) z tego, jak zachowa się radny po przerwie. I chyba czuli, co jest grane… bo po kilkunastominutowej, i jak się można domyśleć „dyscyplinującej przerwie”, radny Szarwas równie nieśmiało zagłosował przeciw tej strategii, którą kilkanaście minut wcześniej popierał. Dodam jeszcze, że radny przed (i po głosowaniu) nie wytłumaczył sali dlaczego głosuje tak, a nie inaczej (skoro kwadrans wcześniej miał inne zdanie powinien wytłumaczyć, co go skłoniło do jego zmiany). Nie mówiąc już o tym, że powinien najnormalniej w świecie walczyć o swoje racje. A przede wszystkim unieść się odważnie honorem i dumą. Wybrał inaczej.

Wcale nie jest mi go żal. Wręcz przeciwnie.

W moim prywatnym dekalogu takie zachowanie jest nie do przyjęcia (ale może to ja jestem niedzisiejszy, staroświecki i zbyt zasadniczy). (be.es)

Print Friendly

Komentowanie zostało już zamknięte