Niespodziewane poparcie z całej Polski. Ludzie chcą zmian w SLD

This entry was posted by piątek, 29 Wrzesień, 2017
Przeczytaj resztę wpisu

Trwa OFICJALNY bunt w SLD.

Na podstawie sygnałów z całej Polski szacujemy, iż na chwilę obecną poparcie dla naszych postulatów liczy około 4 tysięcy ludzi. To nadal za mało (potrzeba około 12 tysięcy), żeby mierzyć się z obecnymi władzami SLD w Polsce i w poszczególnych województwach. To bunt przeciw władzy SLD, a nie zwykłym Członkom. Robimy to z myślą o Polsce i zwykłych ludziach – Polkach i Polakach, którzy musieli mierzyć się przez ostatnie 25 lat z niesprawiedliwościami 3 RP. Robimy to z myślą i marzeniami o dawnej wielkości ruchu lewicowego w Polsce i poparciu społecznym dla reform, które SLD miało robić.

O co nam chodzi:

  1. Powrót do tradycyjnych wartości lewicowych (socjalnych). Oczekujemy ostrego skrętu w lewo i mocnego nacisku na sprawy pracownicze (np. reforma Kodeksu Pracy, zakaz stosowania umów śmieciowych w sytuacji, gdy powinna być umowa o pracę, obrona tzw. klasy prekariackiej itp.).

  2. Odwrót od promowania spraw światopoglądowych. Sprawy socjalne, zamiast światopoglądowych (nieistotne postulaty światopoglądowe, które nie mają poparcia naszego elektoratu niech realizują partie centrowe i libertariańskie, a nie pracownicze formacje socjalne jakim jest SLD – nie po to powstawały ruchy robotnicze w XIX wieku)

  3. Odejście od postulatów lewicy wielkomiejsko – liberalnej (chcemy lewicy zwykłych ludzi).

  4. Protest wobec uczestnictwa członków SLD w marszach KODu (żądamy oficjalnego zakazu uczestnictwa członków SLD w marszach KOD).

  5. Krytyka rządów PO i przypominanie o ich błędach, a nie tylko totalna krytyka obecnych rządów PiS (szczególnie, gdy PiS realizuje lewicowy program gospodarczy i społeczny – choć zaznaczamy, że robi to z błędami np. błędem jest 500+ dla wszystkich, również dla bogatych).

  6. Poparcie dla słusznych reform obecnego rządu, a nie tylko ich zapalczywa krytyka (szczególnie, gdy PiS realizuje postulaty z którymi SLD w 2014 szło do wyborów np. powrót do 8klasowej szkoły podstawowej).

  7. Lewica patriotyczna, narodowa i państwowa (na wzór przedwojennego PPSu). Chcemy większej gloryfikacja polskiej historii, tradycji, ruchów patriotycznych itp. Oczekujemy poparcia w realizowaniu interesów narodowych na arenie międzynarodowej.

  8. Współpraca ze wszystkimi środowiskami, które chcą reformować Polskę i ostra krytyka tych, co chcą „by było tak, jak było” (pamiętamy czym skończyła się szlachecka wolność i liberum veto)

  9. Zakaz współpracy w ramach tzw. zjednoczonej opozycji (podział polityczny widzimy następujący: obrońcy 3 RP, i przeciwnicy 3 RP – my jesteśmy przeciwnikami 3 RP).

  10. Wzorowanie się na lewicowej formacji premiera Słowacji Roberta Fico, a nie prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Tego żądamy i dlatego mówimy DOŚĆ. To jest lewicowy bunt w SLD. (bs)

Print Friendly

Komentowanie zostało już zamknięte