Starosta wraz z Zarządem Powiatu do dymisji! Nadzór właścicielski do dymisji! Władze szpitala do dymisji! Honorowy termin mija 22 sierpnia

This entry was posted by środa, 20 Sierpień, 2014
Przeczytaj resztę wpisu

Nie ulega już chyba żadnej wątpliwości, że Starosta Mirosława Gal – Grabowska utraciła większość w koalicji (piszę większość, bo realnej władzy nigdy nie miała). Nie jest w stanie nie tylko rządzić (bo tego i tak realnie nie robiła), ale i zapewnić większości podczas głosowania. Jedyne co jej pozostało to unikać sesji jak ognia i przetrwać do wyborów, co oczywiście nie jest, ani rozwiązaniem dobrym dla powiatu i szpitala, ani jednocześnie dobrym i honorowym dla samej Gal-Grabowskiej. W jakiś sposób płaciła i nadal płaci za taki, a nie inny skład swoich „doradców” (przestrzegałem Mirkę, że przez niektóre nielubiane nazwiska w swoim otoczeniu straci wiele, ale odniosłem wrażenie, że wielkiego wpływu na to, kto kim będzie sama chyba też nie miała) oraz za sekowanie Konrada Kłopotowskiego, z którym jako wicestarostą ona i jej „doradcy” powinni się liczyć (KK to cwany gracz polityczny i chyba MG-G nie sądziła, że KK przepuści odsunięcie go od spraw szpitala przez jej doradców? jeśli tak myślała, to faktycznie na polityce się raczej nie zna).

Wracając do utraty zdolności rządzenia.

W związku z wycofaniem się PiSu z koalicji (co jeszcze nie jest pewne, ale pewnym jest że dla strategicznych głosowań w sprawie szpitala nie ma co liczyć na głosy PiSu) realnego wsparcia dla swoich działań nie mają również wielokrotnie krytykowane władze szpitala. Dlatego uważam, że nie ma już żadnego logicznego i ekonomicznie uzasadnionego powodu, by zarówno osoby będące we władzach szpitala, jak i we władzach powiatu dalej swoje funkcje sprawowały. Nic już raczej nie wniosą. Wobec powyższego honorowe dymisje powinny trafić na biurko już we wtorek, ale skoro nie trafiły – należy publicznie do honorowych rozwiązań wezwać:

  • ZARZĄD POWIATU z Mirosławą Gal-Grabowską na czele
  • nadzór właścicielski
  • władze szpitala

Po przekroczeniu terminu 22 sierpnia, czyli końca roboczego tygodnia w którym sesja się odbyła, wszelkie późniejsze dymisje nie powinny być uznane za honorowe, a jedynie wymuszone przez działanie opozycji. A tych należy się wkrótce spodziewać. (bs/be.es/bartosz.serenda)

Print Friendly

Komentowanie zostało już zamknięte